Historia zespołu.

Początki PRZECIWu związane są z działającym w Lublinie Klubem INDUSTRIAL. We wrześniu 1994 roku podczas pamiętnego koncertu otwierającego działalność klubu (AMEN, ÓSMY DZIEŃ TYGODNIA), doszło do spontanicznego występu trzech tajemniczych osobników tworzących później PRZECIW. W kwietniu 1995 roku po koncercie Trottela właściciel lokalu, w którym działał INDUSTRIAL podziękował miejscowej załodze za współpracę. Tym samym stanęliśmy na rozdrożu, tracąc miejsce na próby. Piotrek i Czarek podjęli decyzje o wyjeździe do Anglii. Kapela zawiesiła działalność na trzy lata.

W kwietniu 1998 roku znowu zaczęliśmy grać. Tym razem bardziej poważnie i z celem rejestracji materiału na kasetę. Po niecałym roku intensywnych prób nagraliśmy materiał w studiu CZAD w Swarzędzu, który ukazał się w styczniu 2000r. nakładem ENIGMATIC Records. Kaseta "Mr. Fuck", to ponad trzydziestominutowa porcja sprawnego i klasycznego HC/Punka kojarzącego się z dokonaniami APATII, starego DEZERTERa czy REŻIMu (z ulotki ENIGMATIC przedstawiającej kasetę). Rok 2001/2002 to liczne koncerty na terenie całego kraju.

Na wiosnę 2003r. dołączył do nas Darek stając się głównym wokalem kapeli. Związany z nami mentalnie, gdyż grał z każdym z nas w nieco innych konfiguracjach na początku lat 90-tych. Nowy materiał wtedy był już praktycznie zrobiony, pozostało go jedynie doszlifować pod względem wokalnym. Do studia MARTON w Lublinie weszliśmy na początku lipca. Podczas tej sesji zarejestrowaliśmy czternaście piosenek w tym cover DEZERTERa, Szara Rzeczywistość. Tym razem materiał wydał PASAŻER. Do premierowego CD dołączona jest druga płyta z naszym poprzednim materiałem "Mr. Fuck", który został ponownie zremasterowany. Materiał ten wzbogacony jest o nagranie wideo z koncertu jaki zagraliśmy w Orzyszu w 2000 roku.

W 2005 mini trasa z Apatią i ZxRx.
We wrześniu 2006 zagraliśmy 5 koncertów w Irlandii z irlandzkim zespołem Only Fumes and Corpses.
2007 - gig na Punk Island Fest na Słowacji.
2008 - do naszego składu doszedł Kylas na drugą gitarę.
2009 - nagrywamy materiał na trzecią płytę w studiu Woycka z Rąblowa.
2010 - m.in. koncert na ROCK Na Bagnie vol. 1 i wydanie płyty "Punk Rock Show - jak poprzednio w PASAŻER Records.
2011 - trasa PUNK ROCK SHOW.
2012 - kilka koncertów, nowe kawałki.
2013 - wydanie CD DIY - Rock na Bagnie 2010.


Wywiady:
Do pobrania w formacie pdf.

Szerszeń #1, wiosna 2006 czytaj
Sick #1, jesień 2006 czytaj
Pasażer #20, lato 2005 czytaj
Pasażer #14, jesień 2000 czytaj
Liberation #7, wiosna 2001 czytaj

Aktualny skład zespołu:

 Darek - głos
 Czarek - gitara, głos
 Krzysiek - gitara
 Robert - bas, głos
 Piotrek - bębny, głos